Uncategorizedefekt po leczeniu kurzajek

Podologiczne leczenie kurzajek na stopach – wszystko, co musisz wiedzieć

Wywoływane przez powszechnie znany wirus HPV, brodawki stanowią problem nie tylko natury estetycznej. Ich usytuowanie na stopach generuje ból podczas chodzenia i może znacznie obniżyć jakość codziennego życia. Z tego powodu należy dowiedzieć się, co stosować na kurzajki, aby szybko się ich pozbyć. Sprawdź, co zrobić, gdy na skórze zauważysz te charakterystyczne zmiany

Jak leczyć kurzajkę na stopie? Prawidłowe rozpoznanie kluczem do sukcesu

Jeśli na swojej skórze zauważysz specyficzne zgrubienie o okrągłym lub podłużnym kształcie, możesz podejrzewać, że jest to brodawka wirusowa. Zazwyczaj ma ona kolor szary, brązowy lub biały i niejednokrotnie boli przy dotykaniu. Jedno jest pewne – obniża ona estetykę Twoich stóp, nic zatem dziwnego, że chcesz się jej szybko pozbyć. Chcąc wiedzieć, czy zmiana faktycznie jest efektem zakażenia wirusem HPV, musisz pokazać ją specjaliście. Tylko on postawi poprawną diagnozę i zaplanuje kolejne kroki terapii.

Czy problem może ustąpić sam?

Wiele kurzajek znika samoistnie w wyniku wzmocnienia odporności organizmu, który samodzielnie zwalcza wirusa. Nie oznacza to, że musisz czekać, aż problem ustąpi, zwłaszcza że nie masz pewności, jak szybko to się stanie. Najbardziej polecane jest leczenie kurzajek w specjalistycznym gabinecie podologicznym. Trafia ono w sedno problemu, zwalczając przyczynę i zapobiegając nawrotom. Często możesz spotkać się jednak z polecanymi domowymi i innymi rozwiązaniami, takimi jak:

  • sok z glistnika,
  • maści antywirusowe,
  • krioterapia,
  • zabiegi chirurgiczne.

Pamiętaj, że domowe sposoby są dość ryzykowne – po pierwsze nie dają gwarancji wyleczenia, a po drugie – stosowane bez konsultacji z profesjonalistą mogą spowodować jeszcze większe komplikacje. Sok z glistnika to preparat silnie alergizujący. Krioterapia polecana jest przez dermatologów, jednak jej główna wada to niemożność usunięcia głęboko sięgającego korzenia brodawki. Natomiast wycinanie lub łyżeczkowanie zostawią na Twojej skórze nieestetyczne blizny. Najlepiej zatem zwrócić się do specjalisty, który w kilka chwil zaplanuje stosowne leczenie.

 

badanie u podologa

Co zrobić z kurzajką? Poproś o pomoc profesjonalistów

Jeśli chcesz mieć pewność bezpieczeństwa i efektywności terapii kurzajek, odwiedź podologa, który zastosuje skuteczne leczenie kurzajek preparatami chemicznymi. Wyciągają one zmianę skórną na zewnątrz, niwelując problem w zarodku. Specjalistyczne kremy o starannie skomponowanym składzie wykazują imponującą wchłanialność, mogą zatem dotrzeć do podstawy brodawki i tam zadziałać.

 

Bardzo ważne jest stosowanie się do zaleceń, jakie otrzymasz od podologa. Dotyczą one pielęgnacji w domu – usuwanie kurzajek wymaga systematyczności w używaniu przepisanych środków. Pilnuj także ustalonych terminów wizyt. Najpewniej nie skończy się na jednorazowym zabiegu, zwłaszcza jeśli zwlekałeś z konsultacją podologiczną i przed odwiedzeniem gabinetu wdrożyłeś domowe, pozornie skuteczne środki.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Chcesz wiedzieć, co jest dobre na kurzajki? Świetnym sposobem jest profilaktyka, a więc wystrzeganie się zakażenia. Pamiętaj, że wirus HPV jest bardzo zakaźny, dlatego dbaj o higienę i unikaj chodzenia boso – zwłaszcza w miejscach potencjalnie zagrażających, jak sauny, siłownie czy baseny.

Skuteczne leczenie w gabinecie podologicznym

Niejednokrotnie pomimo ostrożności możesz zarazić się wirusem HPV atakującym skórę Twoich stóp, który zapoczątkuje rozwój kurzajek. Co wtedy zrobić? Zgłoś się do gabinetu podologicznego, aby skutecznie pozbyć się problemu. Im prędzej rozpoczęte zostanie leczenie, tym szybciej będzie można usunąć zmiany. Biorąc pod uwagę ich wysoką zakaźność, pamiętaj że mogą się one z łatwością rozprzestrzenić, dlatego reaguj od razu!