Gabinet podologiczny w Słubicach

Problemy ze stopami, usuwanie modzeli i odcisków, wrastające paznokcie oraz dobór idywidualnych wkładek do butów.

ZABIEGI

Poznaj zabiegi podologiczne oferowane w naszym gabinecie w Słubicach.

O MNIE

Wiedza i doświadczenie jako podolog z pomocą dla Twoich stóp.

WIZYTA

Zadzwoń i zapytaj o możliwe terminy wizyty podologicznej.

Wiedza i doświadczenie podologa

W moim gabinecie znajdziesz fachową pomoc na problemy ze stopami.

Sprawdź w czym mogę Tobie pomoc jako podolog.

Zabiegi na stopy

Podolog jest to specjalista od stóp pomagający w różnych dolegliwościach.

Specjalistyczna pomoc dla Twoich stóp.

Zabieg podologiczny poprzedzają dokładne oględziny i wywiad podologiczny. Celem jest nie tylko pozbycie się uporczywych problemów (modzele, odciski, zrogowacenia, opracowanie paznokci), ale również wdrożenie postępowania leczniczego i ustalenia pielęgnacji domowej.

Modzele na stopach utrudniają prawidłowe chodzenie. Usuwanie modzeli chirurgicznie (wycięcie) lub dermatologicznie (krioterapia), skutkuje powstaniem bolesnej blizny i wielotygodniowym gojeniem. Podolog usuwa modzele i odciski oraz może we współpracy z fizjoterapeutą znaleźć przyczynę powstawania zmian.

Choroby paznokci to zmiany w wyglądzie płytki paznokciowej. Najczęściej niszczy ją grzybica paznokcia. Podolog usuwa zmienione chorobowo części płytki i wdraża leczenie zalecając pielęgnację domową co jest gwarancją pozbycia się problemu grzybicy paznokcia.

Odbudowa płytki paznokcia jest wykonywana opatentowaną metodą UNGUISAN® Classic. W gabinecie podologicznym w Słubicach pomożemy w leczeniu: deformacja paznokcia w obrębie wałów okołopaznokciowych i łożyska, atrofia całkowitego zaniku lub brak płytki paznokcia.

Prawidłowe ustawienie stóp wpływa na cały organizm – oś kręgosłupa, stawy kolanowe, biodrowe. Skutkiem wady stóp jest np. ból kręgosłupa czy ból głowy. We współpracy ze specjalistami jak terapeuta osteopatyczny i fizjoterapeuta dbamy o korekcję wady, poprzez ćwiczenia wspomagające lub indywidualne wkładki do butów ICB.

Nadpotliwość stóp

Nadpotliwość stóp może być konsekwencją chorób, zmian hormonalnych, dojrzewania oraz stresu. Powodem może być odżywianie lub tryb życia. Rozwiązanie problemu nadpotliwości wymaga przeprowadzenia dokładnego wywiadu, w celu znalezienia przyczyny nadpotliwości.

Odciski na stopach to bolesne zrogowacenia powstałe w wyniku trwałego nadmiernego ucisku. Ważne jest, aby odróżnić odcisk od brodawki (potocznie zwanej kurzajką). Usuwanie odcisków przez podologa jest bezbolesne, a prawidłowe postępowanie pozabiegowe ogranicza możliwość nawrotów.

Wrastające krawędzie paznokcia w skórę otaczającą, zwaną wałem okołopaznokciowym, są częstym problemem stóp. Najczęstsze przyczyny pojawienia się tej dolegliwości to głównie zaburzenia statyki stopy, ale także nieprawidłowy sposób obcinania paznokci, noszenie butów z wąskimi czubkami, nadwaga czy ciąża.

Charakterystyczne zwijanie się paznokcia w rurkę to czas na wizytę u podologa. Przyczyną tej dolegliwości jest deformacja kostna paliczków dystalnych spowodowana nieprawidłową biomechaniką stopy. Dobrze przeprowadzone zabiegi pomagają usunąć tą dolegliwość.

Brodawki potocznie to kurzajki i są wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Podolog stosuje preparaty, które “wyciągają” zmiany na zewnątrz. Zabiegi dermatologiczne to wymrażanie kurzajek, które nie przynoszą efektów. Usuwanie kurzajek chirurgicznie pozostawia trwałą bliznę.

Przyczyna pęknięć na skórze pięt to często nadmierne rogowacenie, suchość skóry oraz brak elastyczności. Pęknięcia pięt objawiają się małymi suchymi rysami, które pod wpływem obciążenia mogą ulegać pogłębianiu, sączeniu czy krwawieniu. Może skutować bólem. Zabieg ma na celu właściwe usunięcie zrogowaceń.

Wspópracujemy z z labolatorium IMD Labor  Oderland we Frankfurcie. Trafia tam pobrany materiał do badań mykologicznych i bakteriologicznych.

Jesteś gotowy na konsultację ?

Zadzwoń i zapytaj o pierwszy możliwy termin wizyty.

Cennik zabiegów podologicznych

Sprawdź pełen cennik.

Zabieg podologiczny (pedicure)

 • konsultacja podologiczna (bezpłatna przy umówionym zabiegu)
 • podstawowy zabieg podologiczny – pedicure (usunięcie zrogowaceń – opracowanie podeszwy stóp, usunięcie skórek, skrócenie i opracowanie paznokci – 140 – 170 zł

Pięty i podeszwy

 • opracowanie podeszwy stóp – 120 – 140 zł
 • usunięcie modzela – 50 – 100 zł
 • usunięcie odcisku – 50 – 100 zł
 • terapia pękających pięt (preparat z opatrunkiem) – 80 – 120 zł

Paznokcie

 • skrócenie paznokci – 30 zł
 • skrócenie i opracowanie paznokci oraz skórek i zrogowaceń – 60 – 100 zł
 • oczyszczenie paznokcia / paznokci zmienionych chorobowo – 50 – 120 zł
 • usunięcie krwiaka podpaznokciowego – 60 zł
 • rekonstrukcja / protetyka paznokcia (oczyszczenie zmiany, proteza) – 100 zł

Wrastające paznokcie

 • podcięcie wrastającego paznokcia z opatrunkiem – 50 – 100 zł
 • założenie klamry korygującej Frasera / tytanowej – 150 zł /2 szt – 250 zł
 • przełożenie klamry, wizyta kontrolna – 80 zł /2 szt – 130 zł

Brodawki - kurzajki

 • terapia brodawek wirusowych (kurzajki) – oczyszczenie zmiany, aplikacja preparatu, opatrunek – 50 – 100 zł
 • usunięcie brodawek mnogich 50 – 150 zł

Pobranie materiału

 • pobieranie materiału do badania mykologicznego – 100 zł
 • pobieranie materiału do badania bakteriologicznego – 90 zł

Podolog Lidia Ryszczuk

Specjalista podolog leczący problemy stóp.

Zabiegi wykonywane w Gabinecie w Słubicach.

Lidia Ryszczuk specjalista podolog

Z wykształcenia, pasji i zamiłowania Specjalista d/s podologii.

Gabinet “Z myślą o stopach” stworzony w celu pomocy osobom

z problemami dotyczącymi stóp.

Absolwentka Szkoły Podologii w Warszawie. Swoje doświadczenie zbierałam na licznych praktykach w najlepszych gabinetach podologicznych w Polsce min. u Pani Dominiki Bilik w  Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy we Wrocławiu, Małgorzaty Wojnicz-Sianożęckiej z Centrum Zdrowej Stopy w Nowym Dworze Mazowieckim oraz praktykując przy Centrum Szkoleniowym w Warszawie zajmowałam się stopami osób w podeszłym wieku i rozlicznymi dolegliwościami.

W doskonaleniu zawodowym pomogły mi liczne kursy i szkolenia min. z zakresu terapii wrastajacych paznokci, protetyki i rekonstrukcji paznokci, różnicowania paznokci zmienionych chorobowo, szkolenie z biomechaniki stopy i wiele innych.

W poszukiwaniu nowinek i pogłębieniu wiedzy uczestniczę w kongresach i konferencjach podologicznych.

Lidia Ryszczuk

Podolog w Rzepinie, Słubicach, w Kostrzynie