Doznałeś urazu paznokcia, w wyniku którego, jego część odpadła? Dobrze trafiłeś. W naszym gabinecie podologicznym w Słubicach, przeprowadzamy rekonstrukcję paznokcia. Dzięki niej możemy przywrócić nie tylko estetyczny wygląd palca, ale także ochronić łożysko przed urazami. Poniżej dowiesz się więcej o tym zabiegu. Jeśli jesteś zainteresowany rekonstrukcją paznokcia, umów się na konsultacje z naszym podologiem. Wszystkich pacjentów przyjmujemy na ulicy Mickiewicza 1.

Rekonstrukcja paznokcia u stóp – na czym polega?

W naszym gabinecie wykonujemy rekonstrukcję paznokcia za pomocą sprawdzonej metody UNGUISAN® Classic. Zabieg polega na użyciu specjalnego preparatu, który po połączeniu tworzy plastyczną masę, z której podolog formuje sztuczny paznokieć.

 

W jakich wypadkach podolog stosuje rekonstrukcję paznokcia?

Rekonstrukcję paznokcia przeprowadza się kiedy mamy do czynienia z ubytkiem płytki paznokciowej. Przyczyn odpadanie części paznokcie może być wiele. Często jest to wynik poważnego urazu mechanicznego paznokcia. W takim wypadku podolog może dokonać rekonstrukcji paznokcia, która ma nie tylko walory estetyczne, ale także terapeutyczne.

 

Zalety wykonania rekonstrukcji

Dzięki rekonstrukcji paznokcia, ochraniamy odsłonięte łożysko, które może być podatne na uszkodzenia podczas chodzenia. Zapobiega to także powstawaniu zakażeń bakteryjnych oraz grzybicznych. Dobrze przeprowadzona rekonstrukcja pomoże paznokciu wrócić na naturalny tor wzrostu.

 

Rekonstrukcja paznokcia a grzybica

Bardzo często rekonstrukcję paznokcia przeprowadzamy także po skończonej terapii leczenia grzybicy paznokci. W takich wypadkach część paznokcia jest najczęściej usuwana, przez co łożysko jest podatne na uszkodzenia. Aby przeprowadzić rekonstrukcję na paznokciu dotkniętym problemem grzybicy, najpierw trzeba całkowicie wyeliminować zakażenie.

 

UNGUISAN® Classic to bezpieczna i uniwersalna metoda rekonstrukcji paznokci

Metoda UNGUISAN Classic jest starym i sprawdzonym sposobem na pomoc pacjentom. Jej współczesna wersja jest wynikiem wielu lat udoskonalania zabiegu. Protezy są bardzo trwałe, mogą utrzymywać się od 3 do 4 miesięcy. Metoda jest bezpieczna, a zrekonstruowany paznokieć jest łudząco podobny do naturalnego, dzięki kolorowi materiału.

paznokieć przed rekonstrukcją Słubice
rekonstrukcja paznokcia w Słubicach
paznokieć przed rekonstrukcją
rekonstrukcja paznokcia

Wspomnieliśmy już, że rekonstrukcję paznokcia można wykonać dopiero po całkowitym wyleczeniu grzybicy paznokci. Przeczytaj więcej na temat tego schorzenia.